سوالات متداول سهامداران :

واحد امور سهام شرکت لیزینگ ایرانیان در راستای پاسخگویی به سوالات سهامداران گرامی و رفع مشکلات ایشان اقدام به جمع آوری سوالات متداول سهامداران نموده است ، از شما تقاضا داریم قبل از تماس با واحد امور سهام شرکت سوالات را مطالعه فرمائید در صورتیکه پاسخ سوال خود را دریافت ننمودید با واحد سهام تماس گرفته و جواب سوال خود را دریافت نمائید
۱- قیمت سهام شرکت لیزینگ ایرانیان چقدر است ؟
برای مشاهده آخرین قیمت سهام به سایت www.tsetmc.com مراجعه بفرمائید .
۲- آخرین تاریخ افزایش سرمایه شرکت؟
مجمع افزایش سرمایه شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ 1400/03/31 برگزار گردید و طی مصوبات آن مجمع، سرمایه شرکت از 100 میلیارد تومان به 163 میلیارد تومان به میزان 63 درصد از محل تجدیدارزیابی زمین افزایش یافت.
۳- چگونه سود سهام خود را دریافت نماییم؟
طلب سود سهام سهامدارانی که شماره حساب ارائه نموده اند تا پایان عملکرد 1399 به حساب سهامداران واریز شده است. سهامداران محترمی که شماره حساب ارائه ننموده اند می توانند با مراجعه به سایت شرکت و ورود اطلاعات حساب بانکی خود نسبت به دریافت مطالبات خود اقدام نمایند.مطابق بخشنامه های سازمان بورس سود سهام عملکرد 1400 می بایستی از طریق سامانه سجام به حساب سهامداران واریز گردد. لذا مطابق برنامه زمان بندی اعلام شده سود کلیه سهامداران در دیماه 1401 از طریق سامانه مذکور به حسابشان واریز می گردد. لذا از کلیه سهامداران که در سامانه سجام ثبت نام ننموده اند درخواست می گردد نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند.
۴- چگونه وارد سامانه سهام شوم و از مطالبات سهام خود در شرکت مطلع شوم ؟
با مراجعه به سایت شرکت لیزینگ ایرانیان به آدرس www.icleasing.ir قسمت امور سهام / پرتال سهامداران و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود میتوانید اطلاعات لازم را مشاهده نمائید .به طور مثال : نام کاربری = کد بورسی (بدون حروف): مثال: ۱۲۳۴۵ رمز عبور = شماره شناسنامه : مثال: ۱۱۲۴۲۰(در صورتیکه شماره شناسنامه خود را وارد نمودید و ورود شما به سامانه انجام نشد به جای شماره شناسنامه عدد (0) را وارد نمایید اگر بازهم موفق به ورود نشدید با واحد سهام تماس بگیرید).
5- چگونه برگ اوراق سهام خود را دریافت نمائیم ؟
با توجه به تسهیلات الکترونیکی که جهت سهامداران ایجاد شده است کلیه سهامداران محترم می توانند با مراجعه به سایت DDN (سامانه درگاه یکپارچه ذینفعان سرمایه) آخرین برگ سهام خود را دریافت نمایند.
6 - چرا نمیتوانم اطلاعات خود را در سامانه سهامداری مشاهده کنم ؟
الف - به علت تشابه نام شرکت لیزینگ ایرانیان ( نماد وایران ) و شرکت لیزینگ ایران ( نماد ولیز ) سهامداران دچار اشتباه می شوند . چنانچه سهامدار عمده شما بانک تجارت می باشد شما مالک سهم شرکت لیزینگ ایران هستید.
ب - کد بورسی و یا رمز عبور خود را به صورت صحیح وارد نمیکنید که در سوالات بالا با ذکر مثال توضیح داده شد.
7 - انتقال دارایی سهام و حقوق قانونی سهامداران را چگونه پیگیری نمائیم ؟
با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی عام) تماس بگیرید .و مراحل نقل و انتقال قهری را انجام دهید.
8 - چنانچه مشخصات برگ سهام صحیح نمیباشد چه اقدامی انجام دهم؟
با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح مشخصات را انجام دهید.
9- چنانچه دارای چند کد بورسی باشم چه اقدامی انجام دهم ؟
با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح را انجام دهید .
10- چرا موجودی سهام شرکت لیزینگ ایرانیان را در سبد سهام خود مشاهده نمیکنم ؟
الف - با ارسال آخرین تصویر برگه سهام خود برای کارگزارتان اقدامات لازم جهت تغییر ناظر را انجام دهید ، در این خصوص امور سهام شرکت هیچ کمکی به شما نمیتواند بکند .
ب - شما دارای چند کدبورسی می باشید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح چند کده بودن را انجام دهید.
11- از چه طریقی میتوانم اقدام به خرید و فروش سهام کنم ؟
شرکت هیچگونه دخالتی در خرید و فروش سهام ندارد و خرید و فروش تنها از طریق کارگزاری ها انجام می گیرد . ساز و کار خرید و فروش را از کارگزاری ها سوال فرمائید .
12- چرا حقوقی شرکت از سهم حمایت نمی کند؟یا چرا سهم را عرضه می کند ؟
به اطلاع می رساند وظیفه مدیریت شرکت تنها سود سازی برای سهامداران محترم و تلاش برای رسیدن شرکت به اهداف تعیین شده می باشد لذا اقدامات اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص خرید و فروش سهام هیچگونه ارتباطی به شرکت ندارد . همچنین این شرکت هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین قیمت سهام در بازار بورس نداشته و نخواهد داشت.